Rejestracja:

Poradnia kardiologiczna

ŚWIADCZYMY WIZYTY OSOBISTE W GABINETACH

Nasi specjaliści udzielają świadczeń osobiście w placówce - zapraszamy do wizyt

Poradnia kardiologiczna

kardiolog-na-nfz-glogow-malopolski

Z przyjemnością informujemy, że od grudnia 2021 Centrum Medyczne NIWA prowadzi porady kardiologiczne również w ramach NFZ. Aby się do nas zapisać wystarczy e-skierowanie od Lekarza Rodzinnego (POZ). O szczegóły zapytaj pod nr tel.: 733 53 88 38 od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 – 18:00

W poradni kardiologicznej w Centrum Medycznym NIWA w Głogowie Małopolskim konsultacji medycznych udzielają:

Kardiolog Marcin Kostkiewicz

dr n. med. Marcin Kostkiewicz

Kardiolog

Kardiolog, absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W latach 2007 – 2019 pracował jako lekarz rezydent, asystent, a następnie starszy asystent Klinicznego Oddziału Kardiologii Szpitala Klinicznego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, gdzie zajmował się prowadzeniem pacjentów Kliniki, w tym leczeniem zabiegowym – implantacją urządzeń wszczepialnych (rozruszniki serca, kardiowertery-defibrylatory (ICD), układy resynchronizujące (CRTD, CRTP). W roku 2014 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych (Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), na podstawie rozprawy: „Odległa ocena kliniczna, elektrokardiograficzna oraz jakość życia pacjentów leczonych implantacją kardiostymulatora. Obserwacja 1,5 – roczna w materiale Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie.” W 2014 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii. W roku 2015 uzyskał Certyfikat Operatora Elektroterapii – Certyfikat Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od 2019 roku Kierownik Oddziału Kardiologii Szpitala – Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), Sekcji Rytmu Serca PTK, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC – European Society of Cardiology)
http://www.jaroslawska.pl/artykul/15015,Specjalistyczny-zabieg-w-COM
https://www.mp.pl/lekarz/marcin.kostkiewicz

lek-kardiolog-aleksandra-gawel-glogow-malopolski

lek. med. Aleksandra Gaweł

Kardiolog

Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2014r. W latach 2015r- 2018r pracowała w Oddziale Kardiologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Następnie w latach 2018r. – 2022r. pracowała w Klinice Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sesji jesiennej 2021r zdała egzamin specjalizacyjny z dziedziny kardiologii, a w roku 2022r. ukończyła szkolenie specjalizacyjne z kardiologii.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Kardiolog Ryszard Gluszczyk

lek. med. Ryszard Głuszczyk

Kardiolog

W 2011 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W latach 2012 – 2018 pracował jako lekarz rezydent w Klinice Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych Szpitala Klinicznego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W 2019 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii. Od 2019 roku pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Kardiologii Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC – European Society of Cardiology).

Kardiolog Pawel Harpula

lek. med. Paweł Harpula

Kardiolog

Kardiolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, tytuł lekarza uzyskał w 2012 roku. W latach 2013 – 2019 pracował w Klinice Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych Szpitala Klinicznego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W trakcie stażu specjalizacyjnego uzyskał akredytację Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w dziedzinie echokardiografii dorosłych. W 2020 roku uzyskał tytuł specjalisty kardiologa. Od 2021 roku pracuje na stanowisku starszego asystenta w pracuje w Oddziale Kardiologii Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

lek. med. Aneta Liana-Brzyska

Kardiolog, Specjalista chorób wewnętrznych

Wykształcenie: studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2001-2007r.); uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych (2015r.); uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinie kardiologii (2020r.).

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zarówno w pracy w oddziałach kardiologicznych, jak i ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (poradniach kardiologicznych). W latach 2007-2008 odbyła staż podyplomowy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie; w latach 2008-2014 pracowała w Klinice Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, a od 2015r. do chwili obecnej praca na stanowisku starszego asystenta Oddziału Kardiologicznego Szpitala MSWiA w Rzeszowie.

W PORADNII KARDIOLOGICZNEJ CM NIWA

LECZYMY:

 • zaburzenia rytmu serca, migotanie przedsionków (leczenie farmakologiczne i zabiegowe)
 • nadciśnienie tętnicze (możliwość nabycia profesjonalnych aparatów do mierzenia ciśnienia w warunkach domowych)
 • chorobę wieńcową (leczenie farmakologiczne i kwalifikacja do zabiegów: koronarografii i angioplastyki)
 • niewydolność serca (leczenie farmakologiczne i zabiegowe)
 • zaburzenia lipidowe
 • wady zastawkowe (diagnostyka – ECHO SERCA i leczenie)
 • inne choroby serca i układu krążenia

KWALIFIKUJEMY I ZAPEWNIAMY DOSTĘP DO:

 • Stałej stymulacji serca i zapobiegania nagłej śmierci sercowej (kwalifikacja do zabiegów implantacji stymulatorów serca, kardiowerterów –defibrylatorów (ICD), układów resynchronizujących (CRTD i CRTP)
 • Leczenia zabiegowego choroby wieńcowej (koronarografia)
 • Leczenia zabiegowego zaburzeń rytmu serca (EPS / ablacja)
 • Leczenia zabiegowego wad serca (ocena kardiologiczna przed konsultacją kardiochirurgiczną)
 • Opieki pozabiegowej:
  – kontrola i prowadzenie pacjentów po implantacji stymulatorów serca, kardiowerterów-defibrylatorów (ICD), układów resynchronizujących (CRTD i CRTP)
  – kontrola i prowadzenie pacjentów po zabiegach ablacji
  – kontrola i prowadzenie pacjentów po zabiegach na koronaroplastyki (PCI, stenty)
  – kontrola i prowadzenie pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych (by-passy, wymiany i plastyki zastawek)
 • Badań obrazowych serca:
  – echo serca (TTE, TEE)
  – tomografia komputerowa serca (Cardio-CT)
  – angiografia naczyń wieńcowych (koro-CT)
  – rezonans magnetyczny serca (CMR)

Zakres wykonywanych badań diagnostycznych z kardiologii:

 • echo serca
 • holter EKG 24 h
 • holter ciśnieniowy
 • holter EKG 48 h

Używając tej strony zgadzasz się na: Klauzulę RODO and Politykę plików Cookie