Skleroterapia hemoroidów już dostępna w Rzeszowie!
Przyjdź na konsultację i sprawdź czy możesz skorzystać z metody o 90% skuteczności.
Jeden zabieg i problem znika. Skleroterapia to metoda służąca leczeniu guzków krwawniczych a nie tylko łagodzeniu dolegliwości choroby hemoroidalnej.
Czym są hemoroidy?
Hemoroidy są to jamiste struktury zbudowane z naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Zlokalizowane są wokół kanału odbytu. U znacznej części populacji mogą powodować krwawienie lub uwypuklać się na zewnątrz kanału odbytu.
Jak objawia się ból hemoroidów?
Głównymi objawami choroby hemoroidalnej są krwawienia z odbytu (krew na bieliźnie i papierze toaletowym) oraz wypadanie guzków krwawniczych poza kanał odbytu. Niejednokrotnie pacjenci odczuwają ból, a także pieczenie i świąd okolicy odbytu.
Jakie są przyczyny powstawania hemoroidów?
Do najczęstszych przyczyn rozwoju choroby hemoroidalnej należą: zaparcia, silne parcie podczas oddawaniu stolca, długie przesiadywanie w toalecie, przebyta ciąża i porody siłami natury.
Kiedy leczyć chorobę homoroidalną?
W przypadku niewielkich i nieuwypuklających się guzków krwawniczych zaleca się stosowanie diety bogatej w błonnik (produkty roślinne, zbożowe), a czasem leków przeczyszczających lub zmiękczających stolec.
Wypadające hemoroidy wymagają leczenia z zastosowaniem metod mających na celu doprowadzenie do ich zaniknięcia lub zmniejszenia. Do najczęściej stosowanych metod należy wstrzyknięcie w pobliże żylaków środka powodującego ich obkurczanie.
Jak przygotować się do zabiegu?
Należy wykonać zlecone przez lekarza badania, a w dniu zabiegu być na czczo (zaprzestać spożywania pokarmów stałych 8 godzin, a płynów 4 godziny przed zabiegiem). Zazwyczaj na kilka godzin przed zabiegiem wymagane jest wykonanie oczyszczającego wlewu doodbytniczego.
Jak wygląda zabieg skleroterapii hemoroidów?
Leczenie guzków krwawniczych należy do metod instrumentalnych leczenia hemoroidów i polega na wstrzyknięciu 3% aethoxysclerolu, podśluzówkowo, w postaci piany, u podstawy każdego guzka. Skuteczność leczenia ocenia się na ok 90%. Okolicę zabiegową znieczula się w żelu. Może być jednak odczuwany dyskomfort w czasie wstrzykiwania oraz uczucie rozpierania.
Jak długo trwa sam zabieg?
Czas trwania zabiegu wynosi około 30 min.
Czy możliwe są powikłania?
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki ból. Czasami może się pojawić problem nietrzymania stolca. Jednak w większości przypadków już w niedługim czasie po zabiegu możliwa jest pełna aktywność fizyczna i zawodowa. Zaleca się spożywanie regularnych posiłków bogatych w błonnik (bez pikantnych przypraw), regularne, szybkie oddawanie stolca oraz wystrzeganie się gorących kąpieli w wannie.
Czy zabieg skleroterapii trzeba powtarzać?
Leczenie przy pomocy skleroterapii może być wykonane w trakcie jednej sesji. Zależy to od rozległości i wielkości zmian oraz od skuteczności leczenia. O zakresie wykonywanego zabiegu, jak również prawdopodobnej liczbie sesji skleroterapii poinformuje Panią/Pana lekarz.
Co operacja zmieni w moim życiu?
Po zaopatrzeniu żylaków odbytu znacznie wzrasta jakość życia pacjenta. Ustępuje krwawienie, dolegliwości bólowe znacznie się zmniejszają lub ustępują, a wypróżnianie się przestaje być uciążliwe.